بسم الله الرحمن الرحيم

خانه » یادداشت » یادداشت | لزوم رشد کمی و کیفی برگزاری کنفرانس‌ها

یادداشت | لزوم رشد کمی و کیفی برگزاری کنفرانس‌ها

📆4 مرداد 1402  -  ۱۲:۰۵  |  191 بازدید

  ص. م.
لزوم رشد کمی و کیفی برگزاری کنفرانس‌ها
        

تصور روزهای سخت کرونای ویرانگر و جان‌گیرنده، روزهایی که داغ عزیزان را بر دل مردم گذاشت، برایمان همانند آن روزها سخت و آزاردهنده است.

روزهایی که سبک زندگی‌مان را کرونا تغییر داد: از عدم برگزاری مراسم‌های شادی و عزا، مجازی شدن مدارس و دانشگاه و دورکاری شدن برخی موقعیت‌های شغلی تا قرنطینه. در روزهای سخت کرونایی بسیاری از دبیرخانه‌ی کنفرانس‌های علمی کشور نمی‌توانستند تصمیمی جز لغو یا تمدید چند باره زمان برگزاری همایش‌ها داشته باشند.

حال که در سایه مجاهدت‌های قهرمانان و مدافعان سلامت، این روزها دیگر از کرونای منحوس خبری نیست و زندگی در بسیار از جهات به حالت عادی خود برگشته است، کنفرانس ها و همایش‌های علمی کشور می‌توانند شروعی پرقدرت با بهره‌مندی از تجربیات برگزاری مجازی و هیبریدی (مجازی و حضوری) همایش‌ها داشته باشند.

متاسفانه پس از فروکش شدن همه‌گیری کرونا، هنوز تعداد معدودی از همایش‌ها و کنگره‌های علمی کشور که دارای اعتبار بالایی بودند و به صورت سالیانه توسط دانشگاه‌های برتر یا انجمن‌های علمی کشور برگزار می‌گردیدند، دوره‌های جدید این رویدادهای علمی را برگزار نمی‌کنند.

در کنار لزوم رشد کمی برگزاری همایش و کنفرانس‌های علمی کشور برای جبران روزهای کرونایی، ضروری است کیفیت برگزاری همایش‌ها از اطلاع‌رسانی دقیق و جامع تا پورتال مناسب همایش نیز در نظر گرفته شود.

برگزاری رویدادهای علمی و آموزشی به صورت حضوری تاثیر بسزایی در کیفیت همایش خواهد داشت؛ این سخن به معنای استفاده از امکانات فضای مجازی در روزهای برگزاری همایش‌ها نیست، ولی ضروری است اولویت اصلی دبیرخانه همایش‌ها، برگزاری حضوری کنفرانس باشد.

انتهای پیام/

* مدیرمسئول

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*