بسم الله الرحمن الرحيم

خانه » همایش » فنی و مهندسی » دوازدهمین همایش ملی روز مهندسی، اسفند ۹۴

دوازدهمین همایش ملی روز مهندسی، اسفند ۹۴

سطح برگزاری: ملی         منتشر شده در مورخ: 1394/09/24 ساعت: ۰۰:۵۵         بازدید از این همایش: 2,679 بازدید

اطلاعات برگزاری همایش
twelfth-national-conference-on-engineering
        

به گزارش پایگاه خبری کنفرانس یاب و به نقل از سایت رسمی کنفرانس، "دوازدهمین همایش ملی روز مهندسی، اسفند ۹۴" در تاریخ 12 و 13 اسفند 1394 توسط انجمن خدمات مهندسی استان اصفهان در شهر اصفهان - اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی استان اصفهان برگزار می گردد.

برگزار کننده همایش: انجمن خدمات مهندسی استان اصفهان


امکان ارسال مقاله: بله

مکان برگزاری: اصفهان -  اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی استان اصفهان

حوزه های تحت پوشش:   فنی و مهندسیتاریخ های مهم

تاريخ برگزاری همایش: 12 و 13 اسفند 1394مهلت ارسال مقاله به دوازدهمین همایش ملی روز مهندسی، اسفند ۹۴ تمدید شد
آخرين مهلت ارسال اصل مقالات:  25 دی 94      30 بهمن 94

آخرین مهلت ثبت نام: 5 اسفند 94

اطلاعات تماس

تلفن تماس با دبيرخانه: 36635598-031 و 36625156-031 و 36626820-031

وب سایت: پایگاه رسمی کنفرانس

ایمیل: info@engday-conference.ir

محورهای همایش

۱- تفکر مهندسی و رفع موانع و چالش های پیش روی اقتصاد بدون نفت

نقش تفکر مهندسی و رویکرد مهندسی– محور در رفع موانع و چالش های پیش روی اقتصاد غیروابسته به درآمدهای نفتی در کشور و پررنگ نمودن نقش بخش خصوصی کشور در تولید ثروت و بهبود شاخص های اقتصادی، در این محور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۲- تفکر مهندسی و بهبود و توسعه فضای کسب و کار در شرایط پس از رفع تحریم ها، راهبردها و راهکارها

در شرایط حاکم بر جامعه و ورود ایران به دوران پس از رفع تحریم ها، فرصت ها و تهدیدهایی در راستای بهبود و توسعه فضای کسب و کار و خروج از بحران های اقتصادی موجود، به همراه خواهد داشت، در این محور با تاکید بر تفکر مهندسی، به تحلیل این شرایط پرداخته خواهد شد و راهکارهای ارائه شده از سوی دانشگاهیان، اندیشمندان، اقتصاددانان و سایر صاحب نظران، مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

۳- تاسیس سازمان نظام مهندسی صنعت، چالش ها و راهکارها

تاسیس سازمان نظام مهندسی در کشور سال هاست که در مرحله تصویب و اجرایی شدن متوقف مانده است. لذا، با عنایت به اینکه ایجاد این نظام می تواند بسیاری از چالش ها و مشکلات موجود در حوزه های صنعتی و مهندسی کشور را هموار نماید، در این همایش به صورت موشکافانه، چالش ها و راهکارهای موجود در این مسیر با حضور مقامات، مسئولین و سایر صاحب نظران در این زمینه، بررسی خواهند شد.

۴- توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی، قابلیت ها، کاستی ها و راهکارها

نقش صادرات خدمات فنی و مهندسی در کشور باعث بهبود شاخص های اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار می گردد. در همایش سعی خواهد شد، ضمن شناسایی پتانسیل های موجود در این زمینه، کاستی ها و راهکارهای مناسب به منظور توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی با حضور متولیان، صاحب نظران و اندیشمندان، بررسی گردند.

۵- تفکر مهندسی، توسعه پایدار و فناوری های نوین

نقش تفکر مهندسی و رویکرد مهندسی– محور در رفع موانع و چالش های موجود در جهت حرکت به سمت توسعه پایدار و استفاده از فناوری های نوین، با توجه به تغییرات اساسی که در تعاملات و ارتباطات اقتصادی بین ایران با کشورهای توسعه یافته در حال شکل گیری می باشد، در همایش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۶- قوانین و نقش حمایت های دولتی در بهبود فضای کسب و کار

طی سال های گذشته، قوانین متعددی با هدف بهبود فضای کسب و کار کشور در مجلس شورای اسلامی و هیئت وزیران، تصویب و ابلاغ شده است. ولی این قوانین در مسیر اجرا دچار چالش هایی بوده و یا زمینه های عملیاتی کردن آنها در کشور فراهم نگردیده است. در این راستا، در همایش با حضور تعدادی از مسئولین و صاحب نظران ذیربط، این قوانین و راهکارهای عملیاتی کردن آنها، مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت

۷- تحقیقات توسعه ای، انتقال تکنولوژی و بومی سازی دانش فنی

با توجه به شرایط کنونی حاکم بر اقتصاد کشور و به خصوص به روز نبودن دانش و فناوری های مورد نیاز در برخی از صنایع کشور، ضرورت توجه به دانش روز دنیا و تلاش در جهت بومی سازی آن در کشور و همچنین توسعه و بهبود رویکردهای اساسی در تعریف و اجرای تحقیقات و پژوهش در زمینه های مذکور، از اهم مواردی است که در همایش مورد بررسی قرار خواهند گرفت.


پوستر کنفرانس

همایش (کنفرانس) فنی و مهندسی  اسفند 1394 ,همایش (کنفرانس) ملی ایران اصفهان


اطلاعات همایش برگرفته از وب سایت رسمی کنفرانس می باشد.
نویسنده: ص. م.